יתרונות מסלול הריצה בבית

נוחות וזמינות – ריצה בחוץ לא תמיד זמינה לנו עקב החום הכבד, שעות החשיכה שפחות בטוחות, שעות העבודה הארוכות או שפשוט צריך להשאר בבית עם הילדודס. לעומת זאת מסלול הריצה נמצא במקום הכי נוח לנו – בבית ובזכותו אנחנו יכולים לשמר את שגרת האימונים שלנו ולרוץ מתי שנוח לנו עם המזגן.

רמת קושי – כאן היתרון הברור הוא למסלול הריצה. בעוד התנאים בחוץ משתנים ללא הרף – טמפרטורה, אור, מזג אוויר תוואי ריצה – על מסלול הריצה התנאים נשארים זהים. וזה מאפשר לנו לשמור על דרגת העצימות הנכונה בכל אימון. מחקרים מראים כי הצבת מסלול הריצה בשיפוע של 1 אחוז היא אפקטיבית יותר.

שמירה על מפרקים – ההליכונים כיום מצוידים במנגנונים של בלימת זעזועים כך שהפגיעה במפרקים מזערית יותר ביחס לריצה על כביש, מדרכה וכד'.

מגוון תוכניות אימון – בדומה לאופני כושר או אליפטיקלים מודרניים, הליכון כושר בימינו מצויד בתוכניות אימון שונות, וכן בשליטה במספר מאפיינים: שיפוע, מהירות, קצב, אינטרוולים ועוד. בעזרת כלים אלה הליכון כושר מאפשר לבנות תוכנית אימון מדויקת ומותאמת אישית ואף למדוד את התקדמותכם תוך כדי סימולציה של התנאים הרצויים לכם.

שיווי משקל ובטיחות בריצה –חלק ניכר מהפציעות בענף נובעות מנפילות בחוץ, תוואי המסלול והתנאים משתנים ללא הרף ומחייבים את הגוף להתאים את עצמו כל הזמן. על מסלול ריצה התנאים נשארים קבועים. , ריצה על הליכון היא בטוחה יותר