מבחר עצום של טרמפולינות ממגוון רחב של יצרנים משווקות כיום באיכויות ומחירים שונים. עבור לקוחות המבקשים לרכוש טרמפולינה בפעם הראשונה זה עלול להיות מבלבל. אז כיצד בוחרים טרמפולינה? איזו טרמפולינה הכי מתאימה לכם? ומה חשוב לדעת לפני שרוכשים?

הסודות הכמוסים של הענף נחשפים:

  • כמה כסף להשקיע בטרמפולינה?
  • כיצד משווים בין טרמפולינות?
  • איזה צבע טרמפולינה לקנות?
  • איזה קוטר טרמפולינה הכי מתאים לכם?
  • כיצד לבחור רשת הגנה לטרמפולינה?
  • יש חלקי חילוף לטרמפולינה?
  • מה כוללת האחריות לטרמפולינה?

כמה כסף להשקיע בטרמפולינה?

עלות הטרמפולינה תלויה בקוטר המסגרת, בתוספות ובמותג בינלאומי או ישראלי. באופן כללי קיימות שלוש קטגוריות של טרמפולינות בשוק המאופיינות גם על-ידי מחיר. 

טרמפולינות מקצועיות

יקרות מאד, חזקות במיוחד, עשויות מחומרים איכותיים ביותר, בעלות דינאמיקה המאפשרת להקפיץ כל משקל לגובה רב, דגש על ביצועים על חשבון בטיחות. תקן אולימפי.

טרמפולינות לשימוש ביתי (חצי מקצועי)

הפופולאריות ביותר, משלבות ביצועים טובים במחיר סביר, שילוב של חומרים במגוון איכויות מעל הסטנדרט, עמידות לשנים, דגש על בטיחות והתאמה לכל גיל ומשקל.

טרמפולינה תפורות לתקציב

מחירים "שוברי שוק" על מנת לענות על הביקוש (לרוב מותגים ישראליים המיוצרים בחו"ל), חלקים לא סטנדרטיים, מכלולים זולים, איכות ועמידות ירודה אחריות קצרה, ביצועים רחוקים מלהשביע רצון.

לצורך שימוש ביתי, אין טעם להשקיע בטרמפולינה מקצועית יקרה, רכישת טרמפולינה מהקטגוריה הביתית תענה די והותר על הצרכים שלכם ותספק חוויה לשנים רבות.

חברת גיל ספורט ממליצה לרכוש טרמפולינה ממותג של יצרן בינלאומי המיוצרת על-פי סטנדרטים בינלאומיים והמשווקת באישור מכון תקנים.


כיצד משווים בין טרמפולינות?

לקוחות המתעניינים בטרמפולינה מבינים מיד שהשוק מוצף במבחר עצום אשר למראית עין נראה אותו דבר, פרט לצבע צורה ומספר הרגליים לפחות 6 מומלץ ומחיר. להלן מספר נקודות לפי סדר חשיבות שיסייעו לכם להבדיל בין הדגמים:

הקפיץ

משפיע על הדינאמיקה והביצועים (איכות הקפיצה). אורך הקפיץ הסטנדרטי ינוע בין 17 ל- 22 ס"מ לא יותר, לא פחות ובלתי תלוי בקוטר הטרמפולינה. כדי להתקינו תזדקקו למותחן קפיצים עקב עוצמתו, מאפיין המצביע על איכותו.

מספר הקפיצים לקוטר

לכל קוטר מוגדר מספר סטנדרטי של קפיצים (היחס הינו פיזיקאלי), למשל בטרמפולינה בקוטר 360 ס"מ נדרשים 80 קפיצים, בקוטר 430 ס"מ נדרשים 96 קפיצים - פחות מדי קפיצים יפגעו בביצועים ואין שום תועלת ביותר קפיצים מהסטנדרט, הנ"ל לא ישפיע על הדינאמיקה או על אריכות הימים של הקפיצים.

ריפוד היקפי לכיסוי קפיצים

מטרת הריפוד (מכונה גם כריות או כיסוי קפיצים) הוא להגנה, עובי זה לא הכול, סוג המילוי חשוב יותר – מילוי קל משקל, גם אם הינו עבה יהיה פחות טוב ממילוי כבד. כמו כן, יש חשיבות לסוג הציפוי - ויניל או PVC מחזיק הרבה יותר שנים בחשיפה גבוהה לקרני שמש UV.

מסגרת

מסגרת טובה תשמש אתכם לשנים רבות, וודאו כי היא עשויה שלדת אל-חלד, מגולוונת היטב (לא צבועה בצבע נגד חלודה), חזקה (החומר ועובי הצנרת) ובנויה מחוליות (ניתנת ל-"פילוס" גם על משטח לא ישר בחצר), כך שהיא לא תישבר בעומס.

המיטה (משטח הקפיצה)

אם המיטה עשויה Polymesh או Permatron או Polypropylene לא משנה איך נקרא לזה, אין הבדל משמעותי. מיטות על טרמפולינות עגולות לא תורמות כלל לאיכות הדינאמיקה והביצועים. כל עוד המיטה היא סטנדרטית מותאמת למספר הקפיצים נדיר שיש בעיות במיטה בטרמפולינה מאיכות ביתית ומעלה.

רגליים

מסגרת סטנדרטית תהיה בנויה על 8 רגליים (4 זוגות רגליים בצורת "ח" הפוכה) בגובה 1 מטר מהקרקע. דגמים עם פחות רגליים הינם דגמים ישנים ולא סטנדרטיים. המסגרת והרגליים תורמים לביצועים ו משפיעים על הדינאמיקה.

תוספות (רשת הגנה, סולם ואחרות)

הרשת חשובה להגנה על הקופץ, אך בעיקר חשוב שתהיה מתאימה למסגרת. הסולם אינו משמעותי כלל, תבלו עליו מעט מאד ביום. סכך, כיסויים, מתקן לנעלים וכיו"ב הם בחזקת תוספות נחמדות - אך לא משמעותיות.

יש לרכוש רק טרמפולינה סטנדרטית הבאה מיצרן מכובד ועל פי התקן
. היזהרו מספקים אשר שמים דגש על אלמנטים לא משמעותיים כמו התוספות - הם כנראה מדגישים היבטים אלה משום שיש להם פחות מה לומר על ההיבטים החשובים באמת. אל תתנו לתוספות המוצעות ולמבצעים להטות את השיקולים שלכם מהעקרונות החשובים בעסקה.חברת גיל ספורט תשמח לבחון עבורכם בצורה אחראית כל טרמפולינה שראיתם במקום אחר, ללא התחייבות –
כל שנדרש הוא ליצור עמנו קשר במספר 1-700-701-909


איזה צבע טרמפולינה לקנות?

אין שום קשר בין צבע הריפודים והמכלולים לאיכות הטרמפולינה - הצבע הוא עניין של אופנה ותו לא. מגוון הצבעים הקיים נהיה יותר ויותר מורכב עבור לקוחות מכיוון ומשווקים ניצלו זאת כאמירה לאיכות – בחזקת "הטרמפולינות הירוקות טובות יותר".

לפני חמש שנים, רוב האנשים העדיפו כריות כחולות, הצבע המסורתי של טרמפולינה אולימפית. כיום, הצבע הירוק המתמזג טוב יותר בגינה הוא האופנתי ויש כאלה שרוצים לייצר אופנה ולהיות שונים ובוחרים גם בצבע למשל אדום או כיסויים עם הדפסים ועוד.

צבע זה לא הכל ואינו שיקול משמעותי – וודאו תחילה שאתם קונים טרמפולינה סטנדרטית ובאיכות טובה. מומלץ אפילו להתפשר על הצבע.


גיל ספורט מאפשרת לכם לבחור מבין שלושה צבעי ריפודים כחול, ירוק ואדום (לעיתים יש במלאי גם דוגמאות וצבעים אחרים) התקשרו לברר אילו צבעים זמינים כעת במלאי.

איזו קוטר טרמפולינה הכי מתאים לכם?

מי ישתמש בטרמפולינה? רק ילדים? יש לזכור כי הילדים גדלים במהירות, האם הטרמפולינה תהיה בגודל המתאים ותספק להם חוויה מהנה גם עוד 5 שנים? האם יקפצו על הטרמפולינה גם בני נוער ומבוגרים? למה תשמש הטרמפולינה - קפיצות בשביל הכיף? אימון גופני? סלטות ותרגילים אקרובטיים?
שילוב השיקולים שלהלן יסייעו לכם לבחור טרמפולינה מתאימה:

מגבלות המקום

המרחב בחצר הינו מגבלה שלא ניתן להתגבר עליה. טרמפולינות עגולות הן הבטוחות ביותר לשימוש מכיוון שהן מכוונות את הקופץ תמיד בחזרה למרכז הטרמפולינה גם אם היא בקוטר קטן ואין מספיק מרווח מצידי הטרמפולינה.

עומס מקסימאלי

ככל שהקופץ נהיה מבוגר יותר וחזק יותר, הוא יהיה מסוגל לעשות יותר תמרונים ולכן יזדקק לשטח קפיצה גדול יותר. אם יש קופצים מעל גיל 6 מומלץ לרכוש כבר טרמפולינה מקוטר 300 ס"מ ומעלה למרות שגם טרמפולינה בקוטר 240 ס"מ לקופץ יחיד תספק.

סוג הפעילות

ככל שטרמפולינה הינה בעלת קוטר רחב יותר היא תהיה בעלת עומס מקסימאלי גדול יותר ותאפשר לכן התאמה לסוגים מגוונים יותר של פעילות על הטרמפולינה. בשביל מתחילים או קפיצות בשביל הכיף טרמפולינה קטנה תספק אתכם.
ככלל אצבע אם יש מקום בחצר והתקציב מאפשר זאת רכשו טרמפולינה גדולה, היא תהיה רכה יותר ותאפשר מגוון פעילויות ותתאים לטווח רחב יותר של גילאים ומשקלים.


גיל ספורט מספקת טרמפולינות המותאמות לטווח גילאים, משקל וסוג פעילות המרבי הקיים בשוק;
ניתן לוודא זאת באמצעות הנתונים הטכניים המסופקים על-ידי היצרן.


כיצד לבחור רשת הגנה לטרמפולינה?

רשת ההגנה היא רשת היקפית שתפקידה למנוע נפילה מהטרמפולינה. ללא הרשת נדרשת זהירות יתרה של הקופץ ואף פיקוח צמוד של הורים על הילדים. קיומה של רשת אינה מבטלת את האחריות ההורית, אך רשת בהחלט מקנה יותר בטחון הן להורים והן לקופץ.
קיימים סוגים רבים של רשתות הגנה, הנבדלות אחת מהשנייה בצורת הרכבה, בעיצוב, במידה (קוטר וגובה), איכות החומרים, צפיפות הרשת והאבזמים והתוספות כגון סינון קרינה, תאי אחסון ועוד.

לפני מספר שנים רשתות הגנה היו נמכרות בנפרד מהטרמפולינה והיה לכן נדרש ידע להתאים את הרשת לטרמפולינה שנרכשה. כיום מקובל למכור טרמפולינה הכוללת כבר רשת הגנה, כך שהלקוח מקבל פתרון הכולל רשת.

מ- 3 מטר (מעל גובה הקפיצה המקסימאלי) מכיוון והן מפעילות מתח גדול וגורמות לגמישות יתר של המוטות הארוכים המחוברים לשלדה, המתקפלים פנימה עם הזמן וגורמים לשבירת הריתוכים והמסגרת.
לקוחות רבים מעדיפים רשת פנימית, יש להקפיד לבחור רשת המותאמת לטרמפולינה, כל היא תעשה את העבודה לשמה היא נרכשה – הגנה ותמנע נפילה גם של מבוגר. יתרה מכך רשת יקרה יותר אינה בהכרח טובה יותר.


גיל ספורט משווקת טרמפולינות עם רשת הגנה פנימית או חיצונית לפי העדפתכם.
הרשתות הן לפי תקן בינלאומי ובגודל סטנדרטי מאיכות טובה וכוללות תפירה כפולה.


יש חלקי חילוף לטרמפולינה?

הניסיון מראה שלאחר כ- 8 שנים (בטרמפולינות מאיכות טובה) יתכן ותזדקקו לקפיצים, מיגונים, ריפודים, מיטה או רשת להחלפה. לאו דווקא כתוצאה משימוש, לעיתים גם כתוצאה מפגם סביבתי (רפידות שהתייבשו ונקרעו מחשיפה לשמש, לכלוכים שנדבקו למיטה), כמובן כמו בכל מוצר יש גם בלאי טבעי של החומרים.
על מנת לשמור על הטרמפולינה במצב טוב לשנים רבות, נדרש שיהיה לכם כתובת לפנות אליה על מנת לקבל חלפים, כך שחשוב לא רק מה אתם רוכשים אל גם ממי אתם רוכשים.

תוודאו שניתן לרכוש חלקי חילוף לטרמפולינה במחירים סבירים. תבדקו עלויות של חלקי חילוף, גם אם הטרמפולינה זולה יתכן שהחלקים יהיו מאד יקרים.

דגש נוסף שאנו חוזרים עליו שוב ושוב היא רכישה של טרמפולינות סטנדרטיות, כך תבטיחו שתמיד יהיה עבור הטרמפולינה חלקי חילוף בשוק גם לאחר מספר שנים.

גיל ספורט משווקת אך ורק טרמפולינות סטנדרטיות וברשותה מלאי חלפים מלא, על מנת להבטיח תחזוקה תקינה של המוצר שלכם לאורך שנים.

מה כוללת האחריות לטרמפולינה?

טווח האחריות לטרמפולינה לרוב משתנה בהתאמה למכלולים השונים בה ולאיכותה. אחריות המקובלת הינה 10 שנים למסגרת, 5 שנים למיטה ולקפיצים ושנה אחת לריפודים.
בטרמפולינה מאיכות טובה לא יהיה לכם בעיות עם המסגרת, האחריות לרוב תהיה לכל החיים כי היצרן יודע שהמסגרת תחזיק מעמד גם אחרי שכל שאר המכלולים יהרסו מבלאי. בלאי של שאר המכלולים יכול לקרות לאחר מספר שנים תלוי בתנאים הסביבתיים, מיקומה בחצר וצורת השימוש בטרמפולינה.
מיטה וריפודים מוחלפים לרוב לאחר 5 שנים בעיקר עקב סיבות אסתטיות למרות שהן עדיין מספקות את התפוקה הנדרשת. קפיצים הם האלמנט היחיד שמושפע לאורך הזמן ובמידה ויש ירידה בביצועים יהיה נדרש להחליף חלק מהם, על מנת לשמר את החוויה.

וודאו כי אתם מקבלים את תנאי האחריות בכתב, אל תתפשרו על תקופת אחריות הקצרה מהמקובל בשוק. אם תקופת האחריות היא קצרה אזי איכות הטרמפולינה היא ירודה.


בגיל ספורט תקבלו אחריות לכל החיים על השילדה, שהינה מיצרן בינלאומי באיכות חצי-מקצועית. בנוסף על מנת לוודא את שביעות רצונכם אנו מספקים לכם בכתב אופציה ל- 14 ימי ניסיון על הטרמפולינה ואפשרות להחזרה או החלפת הטרמפולינה לדגם אחר.

רוצים לקבל מידע נוסף? התקשרו 1-700-701-909 ונשמח לסייע לכם לקנות חכם.
כתב ינון - גיל ספורט, כל הזכויות שמורות 2004 © ITIA