• הבחירה שלך:
יצרן/מותג
מחיר
שינוי התנגדות
משקל גלגל תנופה
אורך פסיעה בס"מ

  אליפטיקל - שאלות ותשובות

  מה זה אליפטיקל?

  האליפטיקל הינו מכשיר כושר ארובי המחקה תנועות ריצה, הליכה, רכיבה ללא ניתוק כף הרגל מהמכשיר והנזקים שיכולים להיגרם לגוף, למפרקים ולעצמות כתוצאה מהזעזוע שהגוף מרגיש כשהוא בא במגע עם הקרקע. באליפטיקל מותקן מנוע חשמלי המאפשר וויסות ושליטה על התנגדות ומהירות הדוושות, באמצעות מכשיר אליפטיקל ניתן לאמן מספר רב של קבוצות שרירים לדוגמה: שרירי התאומים, הארבע ראשים, העכוז, הדו ראשי ירכי ועוד.
  אליפטיקל הוא מכשיר אירובי קרדיו אשר מחקה במידה רבה את תנועות ההליכה, הריצה והרכיבה. אימון על גבי אליפטיקל ביתי טומן בחובו מגוון רחב של יתרונות כמו: אפשרות לעבוד על כל שרירי הגוף, שיפור הקואורדינציה, עבודה על סיבולת לב ריאה, שיפור היציבות ועוד. בכדי ליהנות מכל היתרונות של מכשיר האליפטיקל הביתי, קיימת חשיבות גבוהה לבחור את המכשיר בקפידה.


  איזה תרגילים אפשר לעשות עם אליפטיקל?

  לחיזוק שרירי העכוז יש לבצע אימון בכיוון קדימה ולעלות את רמת השיפוע ומומלץ גם ללחוץ על העקב. אימון אחורה בשיפוע יחזק את שריר הארבע ראשים, אימון קדימה ישפר את השרירים בשוק, כאשר מתאמנים אחורה דוחפים מעלה וכאשר מתאמנים קדימה דוחפים במעלה המדרון. פעילות ארובית כמו לדוגמה ריצה מבלי להחזיק את הידיות. ניתן לבצע אימון עוצמתי להגדיל את השיפוע ולשנות את המרווחים כל 30 שניות. פעילות לכל הגוף במהלכה ההתנגדות והשיפוע עולים בהדרגה בסופה יורדים שוב לרמה הנמוכה, במהלך האימון דוחפים את הידיות קדימה ואחורה. תרגיל כולל מתקדם במשך 25 דקות לאחר חימום קצר מעלים ומורידים ידיים פעם בדחיפה לחזק את החזה והבטן ופעם במשיכה לחזק את הגב והישבן.


  למה לקנות מכשיר אליפטיקל ביתי? 

  מכשיר האליפטיקל מאוד פופולארי בחדרי הכושר המקצועיים אך גם בין חובבי הספורט הביתי מכמה סיבות: ראשית, גודלו–המכשיר קטן יחסית למכשירי כושר אחרים. באמצעותו ניתן לאמן את כל שרירי הגוף בדרגות כושר שונות. שנית, המכשיר מתאים לרמות שונות של מתאמנים. מכשיר אליפטיקל ביתי מתאים לסוגי מתאמנים שונים למתחילים וגם למתקדמים כך שכל בני הבית יכולים לעשות בו שימוש מבני הנוער ועד המבוגרים. יתרון משמעותי למכשיר כושר אליפטיקל שהוא מעלה את הדופק במהירות ובמינימום מאמץ, משפר את סיבולת לב ריאה ואת מסת השריר ובכך תורם להרזיה לחיטוב.


  כיצד לבחור אליפטיקל ביתי? 

  כל מי שמחפש אחר אליפטיקל, עתיד לגלות מגוון רחב של אפשרויות ובין היתר: מכשיר עם מסלול עגול, מכשיר המאפשר דריכה מלאה, מכשיר המאפשר אימון בדרגות כושר שונות, מכשיר אליפטיקל המדמה מכשיר סקי והאפשרויות עוד רבות.
  השלב הראשון, יהיה כמובן עריכת היכרות עם הסוגים השונים והבנה איזה מבניהם יהווה כסוג המתאים. בשלב הבא, מומלץ להתמקד בחברה גיל ספורט אשר מתמחה ביבוא ושיווק מכשירי כושר ביתיים  וכן חברה אשר עומדת מאחורי המכשיר, בתכונות המכשיר וכמובן, בעלויות – שימת דגש על כל אותם פרטים, תאפשר את בחירת אליפטיקל המתאים.